O Drahelskou tlapku

VÝSLEDKY 3. ROČNÍKU

Dlouhá trať (17 km):

pořadí Jméno pánečka Jméno pejska
1. Milan Berecz Aemmi
2. Hana Rottová Bára
3. Jan Vedral Čenda

Krátká trať (6 km):

pořadí Jméno pánečka Jméno pejska
1. Eva Vejnarová Fido
2. Miroslava Rokošová Aimi
3. Hana Pelcová Rocco

kategorie JUNIOR (6 km):

pořadí Jméno pánečka Jméno pejska
1. Martin Horák Atís
2. Páťa Horáková Net
3. Kamila Hicklová Beník

Celkové pořadí včetně časů a penalizací - Dlouhá trať

Celkové pořadí včetně časů a penalizací - Krátká trať

Celkové pořadí včetně časů a penalizací - Junioři


Zveme všechny zájemce, kteří se chtějí projít (ztratit :-) ) v lesích v okolí Rudné a případně i vyhrát nějakou cenu, na 3. ročník závodu "O Drahelskou tlapku". Závod se uskuteční 21.4.2012 na Vypichu u Rudné (u Panenkovic hájovny, polesí Chrustenice).
Kdo se zúčastnil vloni, tak na stejném místě. Letos jsou připraveny opět dvě záludné závodní trasy, které prověří nejen páničkovu hlavu (vědomosti), ale i fyzičku jeho samotného a jeho psa.
Kratší trať měří 6 km a vede malebnými zákoutími Chrustenického polesí a je myšlena jako vycházková, vhodná pro rodiny s dětmi, ale doporučujeme kočárek raději nechat doma (s kletrem na dítě v klidu projdete).
Delší trať je o něco delší než trať z loňského ročníku, a má délku 17 km. Terén této trati je náročnější a jako taková se opět více přiblížila minimální délce dogtrekingové trati. :-)

Novinkou letošního ročníku, po požadavcích našich mladších soutěžících v loňském roce, je letos otevřena kategorie pro juniory. Kdo je to junior? Junior je závodník, kterému je do 16-cti let. Upřesňující vysvětlení, za juniora bude považován i závodník, kterému v letošním roce bude nebo již bylo 16 let, tzn. v roce 2012 oslaví své šesnáctiny. Junior se může přihlásit pouze na krátkou trať.

Těšíme se na Vás a doufáme, že i Vy se těšíte na nové záludné otázky a na krásnou krajinu nedaleko Prahy! :-)

Přihláška:
Vyplněnou přihlášku zasílejte e-mailem
a nebo na adresu: Renáta Horáková, Masarykova 183, 252 19 Rudná.
Poslední přihlášky budou přijímány do 17.4.2012 (rozhoduje razítko pošty, nebo čas odeslání e-mailu), přihlášky došlé po tomto datu nebudou zařazeny do soupisky.

Platby:
Startovné je 100,- Kč za tým (páneček+pes/psi), doprovod závodníků je zdarma. Junioři mají startovné snížené na 60,- Kč.
Platbu bude možné hradit v klubovně kynologického klubu každou sobotu od 9 – 11 hod., a nebo přímo na startu závodu při registraci.

Pravidla závodu:
Cílem závodu je v co nejkratším čase zdolat vytyčenou trasu a splnit zadané úkoly. Páníček musí být se psem (psy) během závodu spojen buď postrojem a vodítkem připjatým k bedernímu pásu, nebo po celou dobu vede psa pouze na vodítku (či střídáním obou variant). V žádném případě není možno jít se psem „na volno“. Pes může být krátkodobě odpoután pouze v případě plnění speciálního úkolu.

Registrace:
Registrace je závodníků je od 8:15. Oficiální zahájení závodu je v 9:15.

Popis cesty (ke startu):
Od Prahy:
Pojedete po silnici č.II/605 a projedete celou Rudnou (směr Beroun) a pojedete stále rovně (po hlavní). Po pravé straně minete odbočku na dálnici, dále pneuservis Šafránka a starou polorozpadlou autobusovou zastávku. Za zastávkou se silnice rozšiřuje. Zde budete odbočovat na vedlejší silnici, most přes dálnici. Nacházíte se na cestě vedoucí k parkovišti a ke startu (viz. poznámky níže).

Od Berouna:
Pojedete po silnici č.II/605 (směr Praha). Budete stoupat od odbočky na Nučice-Krahulov serpentýnami na vrchol kopce. Po pravé straně budete mít odbočku do komerční zóny a na konci připojovacího pruhu z komerční zóny se na levé straně nachází odbočka na vedlejší silnici, most přes dálnici. Nacházíte se na cestě vedoucí k parkovišti a ke startu (viz. poznámky níže).


Dobré rady

Určitě si vezměte velmi dobrou pevnou obuv. V lodičkách či mokasínách bude pro Vás závod velkým psychickým utrpením nad zničenými botami. Také je vhodné pohodlné oblečení, které když si zašpiníte, tak se nic nestane...

Ti kdo, se letos přihlásili na dlouhou trasu, počítejte s náročným terénem a s větším procentem Vámi vloženého orientačního smyslu. Ovšem bude Vám za to odměnou pohledy na krásnou krajinu.


Parkování

Na konci cesty je malé parkoviště, které ovšem pojme maximálně 10 vozidel. Parkovat je možné i v okolí vysílače, či na mostě.
Rozhodně je zákaz parkovat před hájenkou či jinými domy a v zákazech! Porušením tohoto pravidla se vystavujete pokutě a odtahu auta.
Při parkování, prosím, myslete i na ostatní a nechávejte průjezd minimálně na šířku jednoho (většího) auta.
Místa určená k parkování budou řádně vyznačena cedulkami.


Technické informace

Pro příznivce GPS - důležité souřadnice:
odbočka ze silnice II/605 na most přes dálnici D5 - 50°1'4.16"N; 14°11'52.61"E
vysílač, u kterého je možné parkovat - 50°1'6.65"N; 14°11'45.12"E
parkoviště, max. 10 aut - 50°1'2.74"N; 14°11'22.13"E
registrace, start, cíl, občerstvení - 50°0'58.26"N; 14°11'10.83"E
průběh trasy 6 km ve formátu GPX
průběh trasy 17 km ve formátu GPX

A pro fajnšmekry je tu i datový formát KML/KMZ.
průběh trasy 6 km ve formátu KMZ
průběh trasy 17 km ve formátu KMZ
průběh trasy 6 km ve formátu KML
průběh trasy 17 km ve formátu KML
Pokud máte Google Earth můžete si tyto trasy zobrazit přímo nad glóbusem Googlu. Pokud Google Earth nemáte nainstalován, tak je ke stažení tady.

Domů