Cvičení po dobrém aneb klikr trénink

S Klikr trénink je označení způsobu učení, který vychází z tréninku exotických druhů zvířat, původně zejména mořských savců, kde se výsledku dosahuje společným úsilím trenéra i zvířete. Klikr je tréninková pomůcka, kdy trenér kliknutím označuje žádoucí chování zvířete a dává po něm odměnu. Není nicméně pro samotný trénink nezbytný, stejně dobře může trenér používat klikr-slovo (pochvalu). Podstatné je, že se při učení nových cviků budeme snažit dodržovat pravidla efektivní a etické komunikace.

Klikr (anglicky clicker) je malá plastová věcička, která uvnitř skrývá kovový plíšek. Při jeho zmáčknutí vydá jasný signál - klik. Jasný signál - KLIK! - říká psovi, že teď zrovna udělal něco správného a bude následovat odměna. Jenže klikr je mnohem víc. Klikr učí psa přemýšlet a samostatně řešit nastálé situace. A co je důležité, klikr-trénink nutí přemýšlet hlavně psovoda. Při správném tréninku pomůže klikr překonat psovi strach z určitého předmětu nebo prostředí. Ukáže psovi, že spolupráce se psovodem je radost a že práce je vlastně zábava.

Kurz je určený pro týmy co chtějí začít se psem cvičit na základě pozitivního posilování, zlepšit svůj vztah a pracovat s pejskem bez korekcí. V první řadě budeme pracovat na tom, aby pejsek uměl přemýšlet, protože při práci s klikrem musí pejsek chování nabízet. Ale toto chování ho napřed musíme naučit. V kurzu budeme cvičit věci vhodné pro běžný život, tak i například triky, nebo se budeme zaměřovat na sportovní přípravu.

Triky slouží jako zpestření společného času se psem, pro radost z nových dovedností, zaměstnání psí hlavičky, vybití energie či jako příprava na dogdancing. Triky trénujeme buď na přání, pokud chcete naučit něco konkrétního, nebo se můžete nechat inspirovat. Dogdancing je kynologicko-sportovní disciplína, kdy pes za hudebního doprovodu provádí nejrůznější cviky, je možné skládat zkoušky, kde jsou jednotlivé cviky předepsané, nebo soutěžit, kde je sestava ponechána na fantazii psovoda.

Sportovní příprava - hodí se jako předstupeň před téměř všemi kynologicko-sportovními disciplínami, jako je agility, obedience, dogdancing, dogfrisbee a podobné. Sportující pes potřebuje být ve špičkové mentální i fyzické kondici. Na lekcích můžeme pracovat na zlepšení pozornosti, soustředěnosti, práci s targety, cvičením pro zlepšení koordinace a rovnováhy. Vhodné zejména pro mladé psy a začínající týmy.

Podrobnější informace:

Výcviková hodina trvá 60 minut. Na výcvik může docházet pes, který je řádně a platně oočkován proti parvoviroze, leptospiroze, psince, hepatitidě a vzteklině. Očkování se každý rok opakuje. Na každou hodinu je vhodné mít u sebe očkovací průkaz psa. Na výcvikové lekce je nutné se dostavit včas a s vyvenčeným pejskem. Na společný výcvik nemají přístup háravé feny. Na lekcích se vždy budeme věnovat individuálním požadavkům týmů, proto je nezapomeňte specifikovat do poznámky nebo na mail katachyon@seznam.cz.

Cena:

Za jednu výcvikovou hodinu – 200,- Kč. Na místě je možné zakoupit kredity na další cvičení.

Termíny:

Sledujte vyhlášené volné termíny v rezervačním systému.

Na lekci doporučujeme:

  1. Pejska :o)
  2. Vhodný oděv a sportovní obuv (budete se hýbat a běhat)
  3. Pamlsky (piškoty, kousky sýra, párku, sušené plíce, sušené rybičky, granulky... dle vlastního výběru)
  4. Pejskovu nejoblíbenější hračku (míček, uzlík aj.)
  5. klikr pokud jej chcete používat
  6. odítko, obojek, postroj
  7. Vodu a misku pro psa
  8. Očkovací průkaz
  9. Dobrou náladu a trochu fyzičky

Kontakty:

Případné dotazy směřujete na Katku katachyon@seznam.cz, tel. 608 261 592.

Domů