Obrany

Výcvikového kurzu se mohou účastnit psi všech plemen, čistokrevní i kříženci všech velikostí. Výcvik obran je určen pro mírně pokročilé a pokročilé psovody a psy starší 6 měsíců (nejlépe až po výměně mléčného chrupu). Cílem kurzu je postupně podporovat u psa kořistnický pud. V žádném případě se v rámci kurzu nebude jednat o podporování nebo prohlubování agresivity psa. Celkově výcvik obran pomáhá v ovladatelnosti psa. U hyperaktivnějšího pejska dojde "vybití" energie a zároveň se pes učí, jak se během krátké doby zklidnit. Na rozdíl u bázlivějších nebo nejistých psů dojde k posílení sebevědomí.

U začátečníků se pro výcvik používá kožených pomůcek či pešků, u pokročilejších pak manžeta či rukáv. Pro výcvik pokročilých se též instalují na cvičišti makety pro nácvik revírování a vyštěkání figuranta. Většina psů výcvik obran miluje a je pro ně skvělou zábavou.

německý ovčák

Podrobnější informace:

Výcviková hodina trvá 60 minut. Na výcvik může docházet pes, který je řádně a platně oočkován proti parvoviroze, leptospiroze, psince, hepatitidě a vzteklině. Očkování se každý rok opakuje. Na každou hodinu je vhodné mít u sebe očkovací průkaz psa. Na výcvikové lekce je nutné se dostavit včas a s vyvenčeným pejskem. Na společný výcvik nemají přístup háravé feny.

Přistup k jednotlivým týmům je čistě individuální. Postup výcviku je na dohodě psovoda s instruktorem. Začátečníkům průběh a nácvik obran stanovuje instruktor.

Cena:

Jedna výcviková hodina stojí 150,- Kč. Na místě je možné zakoupit kredity na další cvičení.

Termíny:

Sledujte vyhlášené volné termíny v rezervačním systému.

Na lekci doporučujeme:

  1. Vhodný oděv a obuv (volné oblečení se spoustami kapes na uschování hraček a pamlsků, pevnou obuv)
  2. Pamlsky (piškoty, kousky sýra, párku, granulky... dle vlastního výběru)
  3. Obojek (kožený, textilní, řetízkový)
  4. Postroj pro pejska
  5. Dlouhé vodítko (minimální délky 3 m)
  6. Pro kousavého pejska náhubek
  7. Vodu a misku pro psa

Kontakty:

Případné dotazy směřujete na Láďu lchrast@seznam.cz, či můžete zavolat na číslo: 602 648 572.

Domů